Zodpovedné získavanie zdrojov (doTERRA)
ciapkyasaly.sk sa mení na KUKALI.SK - nový názov eshopu, nové logo ale stále sme to my :)
Logo
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 80,01 EUR a máte dopravu ZADARMO
Blog
04.12.2019
Akryl - čo to vlastne je
Z čoho sú vyrobené naše čiapky, šály, kukly? Našim zákazníkom ponúkame kvalitné produkty od dodávateľa JJM Piotr Kolczyński. Mnoho z vás si kladie ... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nájdete nás na facebook-u:

 

  1. Úvod
  2. Zodpovedné získavanie zdrojov (doTERRA)
Zodpovedné získavanie zdrojov (doTERRA)

Petovatelia


Vďaka celosvetovej botanickej sieti zahŕňajúcej pestovateľov z viac ako 40 krajín sa spoločnosť doTERRA vydáva na cestu za kvalitnými esenciálnymi olejmi, pričom zabezpečuje, že do procesu výroby oleja vstúpia len tie najlepšie semiačka, pôda, vybavenie a podmienky pestovania. Partnerstvo s pestovateľmi, ktorí dôkladne poznajú pôvodné rastliny, miestnu klímu, charakteristické poveternostné podmienky a vedia, aké semiačka a pôdu treba použiť a pod., umožňuje značke doTERRA vyrábať čisté, učínné a bezpečné esenciálne oleje. Kompromis v ktoromkoľvek bode procesu pestovania, zberu alebo destilácie povedie k zníženiu kvality esenciálneho oleja. Preto sa spoločnosť doTERRA spolieha na vedomosti a skúsenosti domácich farmárov. Starostlivý výber rastlinných zdrojov umožňuje spoločnosti doTERRA produkovať nielen čisté a vzácne esenciálne oleje, ale zároveň poskytuje prácu pre poľnohospodárov na vidieku, ktorí by inak mohli čeliť problému nespravodlivých miezd alebo zlým pracovným podmienkam. Ak pestovatelia nadviažu spoluprácu so spoločnosťou doTERRA, dostanú spravodlivú odmenu, ktorá podporuje ich podnikanie a rodinám zabezpečuje udržateľný príjem.


Destiléri

Tak ako je mimoriadne dôležitá a citlivá časť procesu zahŕňajúca výsadbu, pestovanie a zber, ďalší krok - destilácia - je kľúčom k zachovaniu silnej arómy a terapeutických prínosov jednotlivých esenciálnych olejov. Destiléri spoločnosti doTERRA majú veľkú úlohu v zachovaní jemného chemického profilu každého esenciálneho oleja v pribehu jeho výroby, lebo pracujú s dôrazom na detail, správnym vybavením a odhodlaním vyrábať len to najlepšie. 

Spoločnosť doTERRA používa dva typy destilačných procesov - parnú destiláciu a expresiu, ktoré sa osvedčili pri výrobe čistých, kvalitných esenciálnych olejov.

Parná destilácia: v tomto krehkom, časovo náročnom procese sa voda uvedie do var, čím vzniká para, ktorá prechádza rastlinným materiálom. Para vynesie aromatické zlúčeniny z rastliny do zbernej trubice, kde sa ochladí a opť zmení na vodu. Z tejto vody možno ľahko oddeliť číry a čistý esenciálny olej.

Expresia: označuje sa aj ako lisovanie za studena. Expresia sa používa len na výrobu citrusových esenciálnych olejov doTERRA. Počas tohto procesu mechanický lis vytláča silicu z kôry citrusového plodu, čím vzniká čistý a účinný citrusový olej.

Spoločnosť doTERRA dôsledne vyberá spracovateľov z celého sveta, ktorí pomáhajú vyrábať viac ako 100 rôznych esenciálnych olejov. Partnerstvo s odborníkmi, ktorí poznajú výzanm výrobného procesu, ktorí nikdy nepristúpia na kompromis a sú odhodlaní vyrábať kvalitné esenciálne oleje, umožňuje spoločnosti doTERRA neustále poskytovať zákazníkom jedinečné, čisté a bezpečné produkty.

Ciapkyasaly.sk nájdete na GLAMI.sk        

Kontakt

Kontakt:

Sídlo spoločnosti:
Laoz s. r. o.
925 63 Dolná Streda 462

Kancelária, výdajňa e-shopu/showroom a kamenná predajňa:
Dionýza Štúra 759/35 (prízemie)
Sereď 92601

IČO: 53225244
DIČ: 2121309234
IČ DPH: SK2121309234
Spoločnosť je platcom DPH

Kontakt
Logo
www.kukali.sk
Ľubica Ozimy