Aplikácia a bezpečnosť esenciálnych olejov doTERRA
ciapkyasaly.sk sa mení na KUKALI.SK - nový názov eshopu, nové logo ale stále sme to my :)
Logo
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 80,01 EUR a máte dopravu ZADARMO
Blog
04.12.2019
Akryl - čo to vlastne je
Z čoho sú vyrobené naše čiapky, šály, kukly? Našim zákazníkom ponúkame kvalitné produkty od dodávateľa JJM Piotr Kolczyński. Mnoho z vás si kladie ... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nájdete nás na facebook-u:

 

  1. Úvod
  2. Aplikácia a bezpečnosť esenciálnych olejov doTERRA
Aplikácia a bezpečnosť esenciálnych olejov doTERRA

 ● Aplikácia esenciálnych olejov ●


Každý olej má aspoň jednu z troch aplikačných metód: rozptyľovanie, lokálne použitie a ako potravinárska prídavná látka.

Rozptyľovanie
- esenciálny olej možno rozptýliť difuzérom alebo priamo inhalovať, čím získame stimulujúci aromatický zážitok. Používanie olejov aromatickou cestou môže zlepšiť náladu a vyčistiť vzduch od nežiadúcich pachov.Lokálne použitie
- esenciálny olej sa ľahko vstrebáva do kože a môže sa bezpečne aplikovať povrchovo (topicky) buď samotný, v kombinácií s inými topickými olejmi alebo so základovými olejmi.

Potravinárska prídavná látka
- esenciálny olej možno užívať aj vnútorne, aby priniesol rôzne zdravotné výhody. Tieto interné oleje sa môžu používať ako výživové doplnky, ak sa umiestnia do vegetariánskej kapsuly alebo do rôznych jedál.


● Bezpečnosť esenciálnych olejov ●

Čisté esenciálne oleje značky doTERRA sú veľmi účinné. Bez ohľadu na to, či oleje aplikujete lokálne, konzumujete ich vnútorne alebo ich rozptyľujete, nezabudnite, že aj s málom sa dá dosiahnuť veľa. Vždy dodržiavajte odporúčania spoločnosti doTERRA týkajúce sa používania. 

- Pri prvom lokálnom použití esenciálneho oleja je vhodné ho zriediť so základovým olejom, aby ste zistili, ako olej reaguje s vašou pokožkou. Zčnite jednou kvapkou esenciálneho oleja a piatimi kvapkami frakcionovaného kokosového oleja. Postupom času a s pribúdajúcimi skúsenosťami si tento pomer môžete prispôsobiť podľa seba. 

- Niektoré esenciálne oleje sú veľmi silné a pred nanesením na kožu sa musia vždy zriediť so základovým olejom, napríklad frakcionovaným kokosovým olejom doTERRA. K takýmto olejom patrí: Kasia, Škorica, Klinček, Muškát, Citrónová tráva, Oregano a Tymián. Označujeme ich ako horúce oleje. Ak ich skúšate prvýkrát, zážte zrieďovací pomer jedna kvapka esenciálneho oleja na 10 kvapiek frakcionovaného kokosového oleja. 

- Niektoré esenciálne oleje spôsobujú fotosenzitivitu, čo môže spôsobiť, že sa Vám pokožka ľahšie spáli. Je vhodné vyhýbať sa UV žiareniu (slnku či soláriam) minimálne 12 hodín po nanesení na kožu. K takýmto olejom patrí: AromaTouch, Bergamot, doTERRA Air, doTERRA Cheer, Sitrus Bliss, Elevation, doTERRA Forgive, Grapefruit, InTune, Citrón, Limetka, doTERRA Motivate, doTERRA On Guard, Purify, Smart & Sassy, Divoký pomaranč a Zendocrine

- Esenciálne oleje je obvykle bezpečné aplikovať kdekoľvek na kožu. Existujú však aj určité oblasti, ktorým sa treba vyhnúť. Oleje neaplikujte do vnútra nosa, vnútorného ucha, očí, na poškodenú kožu alebo v ich blízkosti ani na iné citlivé oblasti.- Ak po aplikácií oleja koža začne červenieť, svrbieť alebo páliť, odstráňte olej z kože jemným utretím oblasti môkkou handričkou a potom striedavo nanášajte základový olej, napríklad frakcionovaný kokosový olej a striedavo oblasť ľahko utierajte.

- Ak esenciálne oleje užívate vnútorne, naraz stačí užiť jednu alebo dve kvapky. Olej môžete pridať priamo do vody alebo inej tekutiny, prípadne ho môžete vložiť do prázdnej kapsuly a prehltnúť.

- Deti sú vo všeobecnosti citlivejšie na esenciálne oleje ako dospelí. Pred lokálnou aplikáciou u dieťaťa sa olej odporúča zriediť a začať s nanášaním na spodnú časť chodidiel. V prípade malých detí do dvoch rokov je vhodné začať s rozptyľovaním pomocou difuzéra.

- Keďže oleje doTERRA sú veľmi silné, dbajte o to, aby sa používali iba pod dohľadom dospelej osoby. Spoločnosť doTERRA odporúča uchovávať oleje na vysokom mieste mimo dosahu detí. Oleje uchovávajte s priloženým redukčným otvorom vo fľaštičke a s pevne utiahnutým viečkom.

- Ak máte nejaké otázky týkajúce sa používania esenciálnych olejov v prípade konkrétnej potreby, napíšte nám email na: ciapkyasaly@ciapkyasaly.sk

Ciapkyasaly.sk nájdete na GLAMI.sk        

Kontakt

Kontakt:

Sídlo spoločnosti:
Laoz s. r. o.
925 63 Dolná Streda 462

Kancelária, výdajňa e-shopu/showroom a kamenná predajňa:
Dionýza Štúra 759/35 (prízemie)
Sereď 92601

IČO: 53225244
DIČ: 2121309234
IČ DPH: SK2121309234
Spoločnosť je platcom DPH

Kontakt
Logo
www.kukali.sk
Ľubica Ozimy